Author Topic: Canalizare - în sfârșit pot începe lucrările  (Read 9063 times)

sebyy

• Jr. Member
  • **
Re: Canalizare - în sfârșit pot începe lucrările
« Reply #30 on: 30 October, 2012, 09:49:55 AM »
Eu am vrut sa nu fiu asa dur in limbaj dar sunt de acord cu ce ai spus :)

Moruzi Benoni

• Primar
  • Sr. Member
« Reply #31 on: 12 January, 2013, 21:39:28 PM »
Bună seara,
Scuze pentru întârzierea cu care vă răspund.
Cu siguranță că vă doriți ca lucrarea de canalizare să fi fost gata dacă s-ar putea chiar înainte de a începe. Viteza de lucru este direct proporțională cu viteza deconturilor. În condițiile în care deconturile se fac mai greu de către finanțator și lucrarea curge mai greoi. Având în vedere amploarea investiției care acoperă 3 din cele 4 sate componente ale comunei Aroneanu se prezumă niște costuri pe măsură iar contribuția comunității la acest proiect urmează să o depunem pentru că din încasările proprii nu reușim să acoperim aceste costuri. În anul 2013 vom accesa un împrumut și vom continua lucrările în satul Șorogari, după cum vor continua în satul Aroneanu și Dorobanț.
Comuna Aroneanu a accesat tot bugetul alocat de finanțator pentru această lucrare, rămânând datori numai cu contribuția comunității.
Cât despre bucuria cu care faceți unele aprecieri răutăcioase nu vreu să v-o stric în niciun fel, așa că vă las cu ea. Am înțeles că din câte mă cunoașteți eu sunt cel care nu doresc nimic să fac iar din câte mă lasați să vă cunosc v-au ieșit toate în viața de zi cu zi cum nu se poate mai bine, nefiind vorba despre corecții de termene sau rezultate niciodată. Vă invidiez iar eu voi fi mai exigent cu mine pe viitor până voi reuși să vă schimb opinia.
Cu deosebită considerație, primar Benoni Moruzi.

sebyy

• Jr. Member
  • **
« Reply #32 on: 14 January, 2013, 12:11:27 PM »
Nu e nimeni rautacios ... toti vrem sa avem conditii mai bune de trai iar cand vezi ca nimeni nu te baga in seama devii poate putin mai dur in exprimare. Cred ca daca ne scriati la momentul respectiv ca nu se pot efectua lucrari din cauza deconturilor evitam si astfel de situatii. Eu inteleg ca nu sunteti obligat sa scrieti aici , dar daca tot s-a mers pe drumul asta de ce sa nu continuam. Poate daca situatia ar fi invers si dumneavoastra ati reactiona la fel .

Moruzi Benoni

• Primar
  • Sr. Member
« Reply #33 on: 02 February, 2013, 13:30:38 PM »
Bună ziua,

Comuna Aroneanu a început demersurile necesare pentru a accesa un împrumut care să acopere cheltuielile cu cofinanțarea proiectului de canalizare. După finalizarea procedurilor și obținerea avizului de la Ministerul Finanțelor se va proceda la contractarea împrumutului și continuarea lucrărilor în vederea finalizării, recepției și predării lucrării către operatorul atestat din județul Iași, respectiv SC Apavital SA Iași, în vederea punerii în funcțiune.
În funcție de cum vor decurge demersurile pentru împrumut vă voi ține la curent cu orice noutate.

sebyy

• Jr. Member
  • **
« Reply #34 on: 06 August, 2013, 13:11:48 PM »
Bună ziua,

Comuna Aroneanu a început demersurile necesare pentru a accesa un împrumut care să acopere cheltuielile cu cofinanțarea proiectului de canalizare. După finalizarea procedurilor și obținerea avizului de la Ministerul Finanțelor se va proceda la contractarea împrumutului și continuarea lucrărilor în vederea finalizării, recepției și predării lucrării către operatorul atestat din județul Iași, respectiv SC Apavital SA Iași, în vederea punerii în funcțiune.
În funcție de cum vor decurge demersurile pentru împrumut vă voi ține la curent cu orice noutate.
Sa intelegem ca in ultimele 4 luni nu s-a mai rezolvat nimic ?

Andrei Nas

• Newbie
  • *
« Reply #35 on: 22 March, 2015, 19:16:17 PM »
 Buna seara,

Mai aveti ceva noutati in legatura cu finalizarea canalizarii in Sorogari?

Multumesc !