Author Topic: Motiunile politicienilor romani  (Read 5030 times)

mcbos

• Jr. Member
  • **
Motiunile politicienilor romani
« on: 19 May, 2010, 08:41:07 AM »
     Propun infiintarea acestui topic in care userii sa-si exprime parerile despre motiunile politice introduse in parlament de catre partidele politice .
     Incep eu prin a comenta Motiunea de cenzura introdusa in parlament de PSD  pe  tema pensiilor militare.
     Daca suntem atenti la sustinatorii ei ne dam seama ca acestia isi urmaresc interesele lor personale cu acest demers (Ponta fost procuror ,Geoana fiu de general , Oprescu fiu de general ,Nastase  cu interese multiple in lumea magistratilor ,PSD este  impinzit de fosti securisti ,politisti ,magistrati ,militari ).
Toate partidele din Romania au in componenta   fosti securisti ,magistrati ,militari ,politisti .PSD a mizat pe coalitia tuturor mai sus amintiti .
     De activitatea acestor institutii ( SRI,Justitie, Politie,Armata) se leaga intregul destin al Romaniei de dupa 1989.Destin tragic pentru tara ,plin de privatizari frauduloase ,politicieni corupti ,parlamentari setati pe legi inutile si proaste,etc  .
     Pentru tot acest dezastru la care respectivele institutii au o mare vina noi ,poporul ,trebuie sa ii punem la icoana si la pensie .Este culmea nerusinarii .Suntem un popor de slugi fara creier .
     PSD nu apara partea populatiei care intradevar este afectata de capitalismul sud-american din Romania ,este si ramine un partid meschin preocupat de propriile interese .Aceste caracteristici ale PSD  se generalizeaza la intreaga clasa politica  din Romania ,din pacate .

mugur

• Jr. Member
  • **
Răspuns: Motiunile politicienilor romani
« Reply #1 on: 19 May, 2010, 13:15:34 PM »
ai  dreptate dar ce sa faci daca oamenii sunt atat de usor de pacalit cu un pix, o sacosa si o poezie spusa frumos.Chiar e atat de greu sa ne dam seama ca aproape toti politicienii prin fata se injura si sunt dusmani si prin spate sunt asociati in diferite firme si combinatii.am vazut ca nu stii mare lucru despre Nastase,daca ai rabdare sa citesti cauta http://www.cafeneaua.com/nodes/show/2645/-nastase-scatiu/1 n-o sati para rau.te salut.

mcbos

• Jr. Member
  • **
« Reply #2 on: 19 May, 2010, 15:13:08 PM »
e buna cafeneaua asta :)

mugur

• Jr. Member
  • **
« Reply #3 on: 19 May, 2010, 15:48:41 PM »
da dar cam amara

mcbos

• Jr. Member
  • **
« Reply #4 on: 19 May, 2010, 16:59:59 PM »
Cu astfel de adevaruri poti sa zici ca "ne-a trecut glontul pe langa ureche".Chestia este ca mitraliera este indreptata catre noi si are cartuse berechet .

dionea

• Jr. Member
  • **
« Reply #5 on: 19 May, 2010, 18:27:33 PM »
Cand slugile se cred libere(vezi democratia din Romania) nu se mai intreaba cine le sunt stapanii-SRI,Justitie, Politie,Armata!Interesant topicul!

mcbos

• Jr. Member
  • **
« Reply #6 on: 21 May, 2010, 13:11:14 PM »
              Legat de amintiri .Uitati-va ce chinuita este legea lustratiei prin parlament .Eu cred ca nu va iesi "intreaga".Suntem condusi de fosti informatori,papagali politici ,securisti ,magistrati corupti si santajabili si alti oportunisti  .Profesionalismul in Romania este ultimul criteriu de inaintare in functie ,daca nu esti neam cu cine trebuie ,nu dai spaga ,nu esti din partidul la putere nu vei ajunge niciodata sa conduci o institutie in Romania .Va imaginati o sedinta de guvern intre aceasta "spuma " a societatii ? Hotaririle de la orice nivel de decizie sunt  "impregnate" de aceste zerouri .Si asteptam sa ne fie mai bine !?
« Last Edit: 21 May, 2010, 20:05:19 PM by mcbos »

mugur

• Jr. Member
  • **
« Reply #7 on: 21 May, 2010, 15:44:29 PM »
in romania PROFESIONALISMUL nu este o calitate ci un fel de defect de care se feresc toti cei ajunsi in varf,iar motivele sunt simple de inteles,ok recunosc nu de toata lumea.crezi ca MOISE s-a invartit degeaba 40 de ani prin desert.   

mcbos

• Jr. Member
  • **
« Reply #8 on: 08 June, 2010, 12:57:50 PM »
Ce parere aveti despre motiunea  psd+pc cu sprijinul pnl " Opriţi genocidul social! "?

Alexx

• Administrator
  • Full Member
« Reply #9 on: 08 June, 2010, 13:21:11 PM »
eu zic ca ar fi trebuit sa bage motiuni 1 an de zile

mcbos

• Jr. Member
  • **
« Reply #10 on: 09 June, 2010, 17:09:45 PM »
Eu zic ca este o treaba specifica politicii romanesti adica multa vorba si atat .Ponta vrea sa faca un referendum .La ultimile doua referendumuri ,  care au fost urmarile ?   Oare politicienii romani lucreaza doar la imaginea asta a lor ,de prostanaci  ?
Am o presimtire ca in prag de iarna se vor sparge niste geamuri pe la cateva prefecturi ... ;D

mcbos

• Jr. Member
  • **
« Reply #11 on: 10 June, 2010, 10:05:33 AM »
Uite ce scrie ZF azi :

In luna mai s-au inmatriculat aproape 8.700 de autoturisme noi, in scadere cu aproximativ 25% comparativ cu perioada similara a anului trecut, potrivit statisticilor Directiei Regim Permise de Conducere si Inmatriculare a Vehiculelor. Dintre acestea, cinci reprezinta masini de peste 200.000 de euro - trei modele Ferrari, un Lamborghini Gallardo si un Bentley. In conditiile in care luna mai a fost prima in care s-a comercializat oficial pe piata locala noul SUV Dacia Duster, din acesta s-au inmatriculat peste 150 de unitati, dintr-un total aproape 3.100 de modele Dacia.

Eu cred ca cei cu masini de peste 200000 de euro au contracte cu statul .Voi ce credeti?

Alexx

• Administrator
  • Full Member
« Reply #12 on: 10 June, 2010, 11:49:21 AM »
Acele masini scumpe nu trebuie neaparat cumparate cu banii jos. Unii poate o avea contracte cu statul desi eu as zice mai degraba ca fiscul e cel care ar trebui sa se uite la ei

mcbos

• Jr. Member
  • **
« Reply #13 on: 10 June, 2010, 14:05:57 PM »
In Romania  contract cu statul =tun .De ce avem cele mai scumpe/proaste drumuri?De ce schimbam borduri in fiecare an ?De ce sistemul sanitar are instalatii noi care nu sunt puse in  functiune si ruginesc in depozite ? De ce Loganul politiei este de 70000 de euro?Si nu am epuizat toate de ce-urile...

Un privat cinstit  care nu are contracte cu statul nu poate sa-si permita masinile de mai sus .

Alexx

• Administrator
  • Full Member
« Reply #14 on: 11 June, 2010, 11:24:25 AM »
nu generaliza :). Mai e si exceptia un contract cu statul = faliment.