Poll

Cu ...?

Moruzi Benoni (pd-l)
Zlavog Gheorghe (prm)
Ganga Maricica (pnl)
Avadanei Eugen (psd)
Luca Victor (png-cd)
nu stiu/nu votez/etc

Author Topic: Eu cu cine votez ... (primarie)?!  (Read 4750 times)

Alexx

• Administrator
  • Full Member
Eu cu cine votez ... (primarie)?!
« on: 09 May, 2008, 22:00:35 PM »
In urma cu ceva zile, purtam o discutie pe mess, si s-a ajuns la intrebarea ... votezi?! "probabil ca da, nu stiu ... dar cine candideaza?"
Pentru ca sunt unii interesati mai mult sau mai putin de alegeri dar vor sa mearga la vot si nu au timp sa se uite la afise din diverse motive, initiez un sondaj pt. cei care mai acceseaza forumul. De altfel, daca un candidat doreste sa isi expuna programul, e liber sa o faca ... spor la votat :D

youtubey

• Jr. Member
  • **
R?spuns: Eu cu cine votez ... (primarie)?!
« Reply #1 on: 11 May, 2008, 21:10:43 PM »
-to?i vor la ca?caval, dar f.f. pu?ini la primar...
-ca s? fii primar trebuie s? ai mult?, mult? glagorie ?i nu experien?? de tranzi?ie, a?a ca gîsca prin ap?,(UIT? PE CEI CARE AU FOST ÎNAITE , to?i au min?it ?i ?i-au v?zut numai de interese.....?i în final au p?c?tuit mult de tot, ducînd comunitatea într-o gaur? neagr?, departe de IA?I ?i zon? METROPOLITAN?, f?r? drumuri , canalizare, curent , gaz ?i toate cele lume?ti pentru un bun trai....departe de ......EUROPA);
-trebuie ceva nou ?i schimbare total?, trebuie reabilitat? PRIM?RIA în fa?a comunit??ii, legile ?i bunul sim? s? primeze, onestitatea s? primeze, s? se spun? clar ce TREBUIE de f?cut ?i CUM TREBUIE de f?cut......trebuie ca totul s? fie schimbat, trebuie ca cei care au carte ?i responsabilitate pentru cet??eni s? primeze, EI s? fie ALE?II.... nu to?i ciumpala?ii, pi?icherii ?i cîrcota?ii;
-trebuie vîn? tîn?r?, lipsit? de prejudec??i, preg?tit? pentru aceast? mare confruntare a schimb?rii de mentalitate
-v? invit s? medita?i ?i c? salva?i ARONEANU de oportuni?ti, tîmpi?i ?i potlogari;
- ALEGEREA ?I OP?IUNEA ESTE A TA ... ARONEANULE...
-pentru M.G-eul, am o dedica?ie: Tic-Tac, Tic-Tac,...........Tic-Tac, Tic-Tac

K-GuLa

• Jr. Member
  • **
« Reply #2 on: 12 May, 2008, 18:56:56 PM »
bai youtubey ai idee cat are un primar salariu?
ar fi bn sa nu bagi pe toti in aceeasi oala.sunt si oameni care vor sa creeze ceva dar care nu sunt lasati in pace sa faca ceea ce e bn pt comunitate.asa k lasati mangleala si nu mai umblatzi cu tzantzaru` la veterinar.analizatzi un pik problema ca doar nu suntetzi animale.una doua gata ne luam de putere.dar sa ne intrebam mai intai daca aceasta putere merita sau nu continuitatea. din punctul meu de vedere o merita pt ca se simte cand din biroul primarului chiar se vrea a se face ceva.
basescu atunci cand a castigat primaria capitalei a zis ceva de genu`: stimati alegatori va rog sa alegetzi un capitan de nava la conducerea capitalei si nu un plimbaretz de ministru de externe(geoana) si a avut dreptate. deci va rog alegetzi un conducator adevarat nu un sofer incepator

Atilla

• Jr. Member
  • **
« Reply #3 on: 12 May, 2008, 19:14:38 PM »
ar fi bn sa nu bagi pe toti in aceeasi oala.sunt si oameni care vor sa creeze ceva dar care nu sunt lasati in pace sa faca ceea ce e bn pt comunitate.asa k lasati mangleala si nu mai umblatzi cu tzantzaru` la veterinar.analizatzi un pik problema ca doar nu suntetzi animale.una doua gata ne luam de putere.dar sa ne intrebam mai intai daca aceasta putere merita sau nu continuitatea. din punctul meu de vedere o merita pt ca se simte cand din biroul primarului chiar se vrea a se face ceva.
basescu atunci cand a castigat primaria capitalei a zis ceva de genu`: stimati alegatori va rog sa alegetzi un capitan de nava la conducerea capitalei si nu un plimbaretz de ministru de externe(geoana) si a avut dreptate. deci va rog alegetzi un conducator adevarat nu un sofer incepator

Alo domnu da dumneata vad ca stii si politica externa si interna.
Cati ani de stiinte politice ai facut domne?

Le Serpent

• Guest
« Reply #4 on: 12 May, 2008, 22:20:08 PM »
Buna seara stimabile forumist Kagula
Nu stiu ce salariu ar putea avea un primar de comuna care face treaba si nici salariul unui primar care nu face nimic
si de aceea vreau sa-ti formulez o intrebare.
Ce salariu crezi sau stii ca are M.G.-ul pentru ca nu face nimic?
Si te mai rog sa-mi spui care sunt oamenii acestia care vor sa "creeze ceva dar nu sunt lasati in pace" si de catre cine nu sunt lasati.Te rog dezvolta subiectul pentru ca vorba ta noi suntem animale si nu intelegem dar daca tot ai recunoscut ca tu esti un individ mai evoluat comporta-te te rog ca atare.
Nu stiu ce ai simtit tu ca din biroul primarului "se simte" sau
 miroase ca se face ceva? aici trebuie sa te mai gandesti putin pentru ca noi animalele  avem anumite simturi mult mai dezvoltate si cred ca miroase ca se face ceva.
Stimabilel Kagula trebuie sa recunosc ca imi vine sa plang la ultima fraza ca  domnul presedinte pe umarul domnului Stolojan dar printre sughituri si lacrimi am sa-ti mai spun 
EU SI TOATA LUMEA CRED CA PREFERA SA MERGA LA  DRUM  CU UN SOFER INCEPATOR DECAT DESCULT SAU IN CARUTA.
Pentru ca de nu stii, M.G.-ul nici permis de atelaj cu tractiune animala nu are fiindca de avea poate nu eram chiar atat de in urma.
Sper sa intelegi ANIMALEZA daca nu iti tocmim un translator.
Pe curand

youtubey

• Jr. Member
  • **
« Reply #5 on: 12 May, 2008, 22:42:09 PM »
pentru stimatul K-Gula:
Tic-tac, Tic-tac,.........

pompalica pompandor

• Newbie
  • *
« Reply #6 on: 21 May, 2008, 07:40:37 AM »
Bai sunteti niste frustrati care nu au ceva mai bun de facut. Rade toata comunitatea de pe forumuri de voi. Sunteti varza sau pros. Da bagati in continuare vorbe fara sa faceti nimic, ca vad ca la televizor nu se spune nimic de primar aroneanu si dosare penale sau ce prostii mai spuneti voi. Multa bafta in continuare dar sa stiti ca tot ce scrieti se poate considera proba in dosare de judecata

youtubey

• Jr. Member
  • **
« Reply #7 on: 21 May, 2008, 08:14:47 AM »
- pentru tine pompilic? MAMA PRO?TILOR R?MÂNE MEREU GRAVID?
- Tic-Tac, Tic-Tac......au mai r?mas 9 zile pâna la chiuretaj.....
- fuga,fuga prin porumb....fuga,fuga prin porumb......

Le Serpent

• Guest
« Reply #8 on: 21 May, 2008, 08:20:11 AM »
Bai sunteti niste frustrati care nu au ceva mai bun de facut. Rade toata comunitatea de pe forumuri de voi. Sunteti varza sau pros. Da bagati in continuare vorbe fara sa faceti nimic, ca vad ca la televizor nu se spune nimic de primar aroneanu si dosare penale sau ce prostii mai spuneti voi. Multa bafta in continuare dar sa stiti ca tot ce scrieti se poate considera proba in dosare de judecata

Draga Pompilica
Ideea de baza este ca totul este documentat si cu suport care poate proba jaful, pentru ca nu isi permite nimeni, orcine ar fi el sa arunce minciuni intr-un ziar cu tirajul celui in care apare M.G.-ul.
Si iti  repet  un lucru care spune totul despre faptul ca primarul tau M.G-ul este exact asa cum scriu ziarele.
Are dreptul sa dea in judecata ziarul in conditiile in care sunt neadevaruri.
Pana acum nu am auzit vreun ziarist care sa fie dat in judecata de M.G. pe motiv ca a spus minciuni la gazeta.
Draga Pompilica actionati ziarul in instanta
Iti repet daca sunteti curati actionati ziarul in instanta.
Intelegi sau esti retard actionati ziarul in instanta.
Pe curand

singuratec

• Jr. Member
  • **
  • Erare humanum est!
« Reply #9 on: 30 May, 2008, 22:10:15 PM »
Ceea ce am citit in aceasta pagina m-a pus intradevar pe ganduri. Nu stiu ce sa fac, sa rad sau sa hohotesc. Ca Persoana neutra, pt ca nu am nimic nici cu M.G.-ul nici cu altcineva de la conducere, cred ca acum, la votare se va vedea adevarata valoare a fiecaruia, vom vedea dupa, cine este alesul, de cine ne-am saturat. Asta bineinteles daca nu se va castiga cu butoaie de alcool, gratare sau chestii de genul acesta cum s-a mai incercat.Nu cred ca este cazul sa ne spurcam in vazul tuturor aici pe forum pentru a rade o tara intreaga sau toti cei care stiu limba romana indiferent in ce colturi ale lumii se afla. Cultura noastra generala cred ca ar fi bine sa o pastram pentru alte lucruri mai interesante si mai utile de facut, nu de a ne sicana pe forum.
« Last Edit: 01 June, 2008, 19:34:35 PM by singuratec22 »

anaoi

• Jr. Member
  • **
« Reply #10 on: 31 May, 2008, 13:39:10 PM »
Eu pe domnul Benone Moruzi il voi vota duminica,si sper k si voi la fel! E un om capabil, cu studii superioare care nu se compara cu o comunista care a furat ce a putut,si-a batut joc de comuna, s-a ocupat numai sa faca rau altora si a facut comuna sa arate cum arata!
Eu as vrea sa imi spuna si mie actualul primar (M.G.) ce calitati de primar are ea k sa o votez. Va spun eu... NICI UNA:)) Ma uit in comuna mea si vad k sunt strazi cu gropi, altele fara asfalt(adik numai noroi), gaz, apa, canalizare,terenuri de sport si multe alte lucruri care trebuiau facute demult nici macar nu sunt pe planul de a fi facute, in romania nu se pot face lucruri de lunga durata (de ex: strazile sunt plombate in fiecare cu cateva luni inainte de alegeri, cu aceleas material de prosta calitate, iar dupa alegeri, dupa ce sa ales urmatorul primar constati cu stupoare k gropile incep sa reapara dar nu vor mai fi plombate decat la 1-2 luni inainte de a se implini 4 ani de la candidatura)
As dori sa va informez k Domnul Moruzi, alaturi de consilierii locali au facut niste proiecte care aveau toate actele puse la punct si le mai trebuia semnatura actualului primar,care a refuzat sa le semneze! Proiectele se refereau la: canalizare, gas, construirea a cate o baza sportiva in fiecare sat (eu unul sunt disperat dupa fotbal si imi pare f rau k nu am unde sa practic acest sport, deoarece terenurile actuale din comuna arata dezolant, cand jucam fotbal se joaca VALEA si cu DEALUL fiindca terenul este denivelat/APROPO DE TERENUL DE FOTBAL,AS VREA SA VA INFORMEZ K ACTUALA M.G. S-A OCUPAT DE TRANZACTII IMOBILIARE,MAI PE SCURT:CURAND DARAPANATUL TEREN DE FOTBAL AL COMUNEI ANONEANU VA DEVENI PROPRIETATE PARTICULARA, DE ASTA S-A OCUPAT DOAMNA PRIMAR)!!!
Aceste proiecte puteau face din comuna Aroneanu o comuna europeana, dar pe doamna primar nu o intereseaza binele comunei, ci sa faca rau altora si sa traga cat mai mult pentru ea! Sper k duminik sa votati cu cap, nu pentru o bere data in sictir! Sfatul meu este sa beti berea si sa votati cu cine va spune constiinta,daca vreti cu adevarat o schimbare sau dorinti sa o tineti asa in fiecare an, cu aceleas probleme, cu acelas primar. Sa dea Dumnezeu duminik sa sarbatorim noul PRIMAR BENONI MORUZI!!! HAI LA VOT :P

D.joigh

• Guest
Eu cu cine votez primarie
« Reply #11 on: 22 October, 2009, 22:39:51 PM »
ma apasa o intrebare, sa imi exercit dreptul de cetatean si sa votez sau nu anul asta?...iar daca da totusi pe cine?...dezgustul pentru clasa politica atinge apogeul...

Alexx

• Administrator
  • Full Member
Răspuns: Eu cu cine votez ... (primarie)?!
« Reply #12 on: 23 October, 2009, 10:51:14 AM »
pentru prezidentiale poti deschide topic separat ... asta se inchide :)