Author Topic: Bine ati revenit  (Read 4953 times)

wwhouseww

• Jr. Member
  • **
    • Despre
Bine ati revenit
« on: 02 June, 2011, 08:25:35 AM »
Bine ati revenit! Fie ca cel mai bun sa castige.  Speram sa evitam toate discutiile inutile din editia anterioara, si sa ne bucuram de o editie curata, cu multe poze bune, speram din ce in ce mai bune.

cojocaru

• Newbie
  • *
Răspuns: Bine ati revenit
« Reply #1 on: 02 June, 2011, 14:16:31 PM »
Multumesc pentru anunt! :-*

anaoi

• Jr. Member
  • **
« Reply #2 on: 07 June, 2011, 22:37:25 PM »
dicutii inutile?mi se pare normal sa se explice niste  lucruri care unora nu le erau clare sau sa se explice incidentul cand s au sters comentariile care nu erau pe gustul administratorului

Alexx

• Administrator
  • Full Member
« Reply #3 on: 26 June, 2011, 12:37:10 PM »
hai cu pozele :P

maxim madalina

• Newbie
  • *
:D
« Reply #4 on: 17 July, 2011, 21:50:39 PM »
am si eu o mica intrebare
unde pot sa postez posele.mai exact cum...ma ajuta cineva va rog:D

Alexx

• Administrator
  • Full Member
« Reply #5 on: 18 July, 2011, 13:24:07 PM »
am vazut ca oarecum te-ai descurcat pana la urma :D

maxim madalina

• Newbie
  • *
« Reply #6 on: 18 July, 2011, 22:48:57 PM »
dap m'am descurcat:D

Alexx

• Administrator
  • Full Member
« Reply #7 on: 21 July, 2011, 13:44:53 PM »
Concurs terminat, urmeaza jurizarea. Dar pana atunci cateva cifre
Concurenti: 19
Poze trimise spre jurizare: 194 - (cele care nu au indeplinit dimensiunea minima de 800x600 nu au fost incluse), dintre care la categoria foto 180 de poze si 19 participanti iar la categoria manipulare foto 14 poze si 7 participanti

Cel mai probabil maine vor fi anuntati si castigatorii.

ghia_don

• Jr. Member
  • **
« Reply #8 on: 21 July, 2011, 22:38:51 PM »
Felicitari tuturor concurentilor !!
Concursul s-a incheiat si ca in orice concurs vor fi cistigatori si invinsi...dar nu uitati, importanta e participarea  :)

wwhouseww

• Jr. Member
  • **
    • Despre
« Reply #9 on: 23 July, 2011, 08:12:51 AM »
Macar daca va uitati ca ati acordat premiul unui concurent care a gandit-o pe Pamela ,,bidoane mari'' la voi in comuna ca un simbol adevarat. Ca sa nu mai zicem de regulament (Locul 1 manipulare a fost dat la o poza descalificata. 600px × 402px (scaled to 900px × 603px)).  In rest felicitari celorlalti, si speram ca la editia viitoare sa avem mai putine poze/concurent, ca daca vreau galerie cu copii intru pe facebook. 19 concurenti cu 180 poze, bate la ochi, din care au fost care au pus 2-3 poze si unii...  

aaa si sunt curios daca a avut acordul ...
http://www.aroneanu.ro/albums/userpics/10243/normal_DSC04816.JPG  USER PEPYS

http://www.aroneanu.ro/albums/userpics/10009/Tablou_de_vara-CARUTA_CU_FAN-CARUTAS.jpg  USER ANAOI

Macar daca avem mai multe conturi sa avem un pic de minte si sa nu incurcam conturile. Ca de pe acelasi IP pot intra mai multe conturi ca poate is frati, rude, nu conteaza, da macar nu incurcati conturile.
« Last Edit: 23 July, 2011, 08:43:21 AM by wwhouseww »

cojocaru

• Newbie
  • *
« Reply #10 on: 23 July, 2011, 21:23:39 PM »
Daca cineva a gandit-o (printre altele) si pe "Pamela..." foarte bine! Doar e o latura specifica omului, cu totii ne gandim in viata si la ...bidoane! De cand suntem sugari! Omul este dator sa incerce. Sa se joace. De aceea ne-a dat Bunul Dumnezeu imaginatia. Ne-a investit cu ea pentru a vedea in ce moduri o folosim. Din pacate nu e nimeni sfant (dintre noi muritorii). "PURI" sunt doar bebelusii. Hai sa nu cautam "pacate" acolo unde ele lipsesc de fapt. Hai sa nu cautam cusururi sau noduri in papura celor talentati, celor pasionati sau celor muncitori, numai pentru faptul ca noi avem alte vederi sau ne-am fi dorit sa fie primul pe podium un prieten sau o prietena apropiata ori chiar noi insine... Jurizarea de anul acesta s-a realizat omogen, calm si cu discernamant. Si tu stii foarte bine!!!
Cert este ca JURIUL nu a descalificat absolut nici o fotografie! La cine te referi in acest caz, cand afirmi ca juriul a premiat o fotografie descalificata? CINE  a descalificat-o? Juriul le-a vizionat pe toate si a ales!
Imaginea castigatoare la "Manipulare foto" este ideea cea mai indrazneata si realizata cel mai frumos! Abia astept sa-l  (s-o) cunosc pe Ovidiu0505! Chiar imi doresc sa-i strang mana priceputa!!
Nu astept un raspuns la acest mesaj, nu doresc sa intru in polemica, asa ca nu astept reactii...
Cu deosebita consideratie pentru toti cei ce vor citi aceste randuri,
Presedinta Comisiei de Jurizare a concursului din vara 2011 :) :-*
P.S. Rog administratorul de retea sa nu stearga imediat aceste randuri. :-X

« Last Edit: 23 July, 2011, 21:30:14 PM by cojocaru »

adicomed

• Guest
« Reply #11 on: 24 July, 2011, 15:32:02 PM »
Bineinteles ca vor exista comentarii mai mult sau mai putin rautacioase din partea perdantilor printre care ma aflu si eu. Totusi propun ca pentru editiile viitoare sa se limiteze numarul fotografiilor de participant la un maxim de 2-3 pentru a nu transforma concursul intr-o galerie nesfarsita.
Ideea e ca primele 2 fotografii castigatoare la sectiunea Foto chiar nu imi spun nimic si nu cred ca depasesc stadiul de poze , alaturi de majoritatea celor incarcate de aici(si ale mele personal). Daca este cineva care sa ne comunice ce transmite fotografia castigatoare il astept sa o faca.
P.S. Mult mai expresiva si care se apropie de o fotografie este cea premiata cu mentiune.

wwhouseww

• Jr. Member
  • **
    • Despre
« Reply #12 on: 25 July, 2011, 08:33:56 AM »
Fara suparare , dar clar nu ati citit regulamentul, imi pare rau, doamna presedinte de comisie. Cred ca v-ati semnat doar pentru impresie. Ca sa stiti unde bat, ca vad ca oricum nu o sa cititi regulamentul, pozele trebuiau sa aiba minim 800x600 pixeli. Pacat ca ziceti ca nu ati descalificat nici o poza - gresit total , am o poza cu watermark, bine ca oricum nu stiti ce e aia, da ziceam si eu. Data viitoare intai printati regulamentul si il cugetati un pic... ca sigur contine termeni noi...:)) .

adicomed - P.S. Mult mai expresiva si care se apropie de o fotografie este cea premiata cu mentiune. - deacord cu tine o premiam cu locul 1. Da na, ochii nostri e degeaba.

Totusi propun ca pentru editiile viitoare sa se limiteze numarul fotografiilor de participant la un maxim de 2-3 pentru a nu transforma concursul intr-o galerie nesfarsita.   - trebuia de la prima editie chestia asta.

Stiu sa pierd, nu am nimic cu castigatorii, sunt cativa dintre ei care meritau mai mult, mult mai mult.  Am ce am cu mersul treburilor in Romania, unde legile si regulamentele sunt scrise pentru fraieri. Daca jignesc pe cineva , sa stiti nu e cu ,,directie'' doar ca imi place sa le zic verde-n fata.

« Last Edit: 25 July, 2011, 14:49:08 PM by wwhouseww »

ghia_don

• Jr. Member
  • **
« Reply #13 on: 25 July, 2011, 16:59:23 PM »
Haideti sa nu mai fim acizi…e pacat de toata buna intentie a organizatorilor..Concursul s-a terminat, cistigatorii si-au primit laurii, a fost frumos..a curs putina adrenalina in venele tuturor in asteptarea rezultatelor…gata…!!
Ca multi au ramas cu un gust amar, e alta poveste…si asta poate din cauza ca juriul a cautat banalitatea in toate pozele premiate la sectiunea Fotografie. Ar fi fost mai nimerit ca titlu al concursului “Viata molcoma de la tara” si astfel nu s-ar fi mirat nimeni ca au iesit pe primul loc niste gaini iesite la plimbare.
As fi premiat cu coronita si medalie “Zi de lucru” http://aroneanu.ro/displayimage.php?album=11&pid=302#top_display_media, care de la prima vedere te duce cu gindul la …vara in Aroneanu :) :) fara nici un dubiu…imagine prinsa excelent …dar e numai parerea mea de amator..
Si-apoi dara cum n-as fi vrut si eu sa cistig??? Cine n-ar fi vrut?? Ca doar de aceea ne-am aratat aici talentele…sau nu…Dar, ca la orice concurs, unu-i fruntea…iar restul mai invata din greseli… :)
Si daca adaptam versurile lui Eminescu din “Criticilor mei”
E usor a scrie versuri
Cind nimic nu ai a spune

se vor potrivi perfect si in cazul de fata, dar in varianta
E usor a face poze
Cind nimic nu ai a spune……
Dai doar click pe aparat
Si-ai locu’ntai asigurat!!!!!
Sa ne vedem cu bine la editia urmatoare :D!! :-*
« Last Edit: 25 July, 2011, 22:26:42 PM by ghia_don »

anaoi

• Jr. Member
  • **
« Reply #14 on: 26 July, 2011, 12:09:27 PM »
ghia_don sunt de acord cu tine in legatura cu acea fotografie...am intrebat juriul de ce nu a primit niciun premiu si mi s a spus ca atunci cand faci o fotografie si vrei sa captezi o biserica trebuie sa apara neaparat turla si crucia si nu apar,dar acum m am uitat din nou la ea si vad ca ele apar.Din partea mea felicitari fotografului!mi se pare poza cea mai expresiva si care surprindde cel mai frumos "vara in Aroneanu"