Author Topic: DRUM INFERNAL  (Read 3133 times)

for_justice

• Newbie
  • *
DRUM INFERNAL
« on: 23 March, 2012, 09:15:04 AM »
Buna dimineata.
Domnule primar de cand nu ati mai fost prin Sorogari? Ati observat cumva de pe deal de la primarie in ce stare se afla drumul spre Sorogari?  Ne platiti dumneavoastra factura de la service sau trebuie sa asteptam alegerile ca sa beneficiem si noi de un drum cat de cat normal?

marius1989

• Newbie
  • *
Re: DRUM INFERNAL
« Reply #1 on: 24 March, 2012, 15:50:02 PM »
Se pare ca nici la alegeri nu vom beneficia de un drum normal deoarece domnul primar trece la pnl si nu va primi bani pentru drum. Traim in Romania si singura solutie este sa emigram in Europa. Romania este o tara frumoasa, pacat ca este locuita.

sebyy

• Jr. Member
  • **
« Reply #2 on: 27 March, 2012, 11:38:48 AM »
Apropo de drum ...daca nu ma insel domul primar zicea ceva de fonduri deja obinute pentru asfaltare in Sorogari..am inteles eu gresit ?

Ohh..mega

• Newbie
  • *
« Reply #3 on: 27 March, 2012, 21:56:29 PM »
Sunt de acord cu voi si sunt bulversat de faptul ca pe drumul respectiv este amplasat un teren de fotbal si un parc.
Si nu stiu ce ne trebuia noua parc si teren de fotbal la Sorogari si  mai ales ca este un baiat al fostei directoare de scoala Lupu angajat acolo care mai bine vinde bere decat sa se ocupe de teren asa ca voi va intrebati de ce drumul nu e bun..!

marius1989

• Newbie
  • *
« Reply #4 on: 29 March, 2012, 15:10:08 PM »
Nu stiu ce legatura are drumul cu cine administreaza terenul de fotbal. Ca fapt divers, astazi am observat ca in dreptul parcului datorita faptului ca nu sunt canale de scurgere a apei iar apa provenita de pe deal a spalat practic drumul, acesta a inceput  in partea dinspre gard sa se surpe. Atentie la neatentie !

mafia_rea

• Newbie
  • *
« Reply #5 on: 29 March, 2012, 15:15:40 PM »
Am vazut ca este niste piatra in centrul satului. Nu se poate pune pe drum acolo unde sunt acesta este stricat? Sau macar sa se dea cu o lama ceva.

Moruzi Benoni

• Primar
  • Sr. Member
« Reply #6 on: 01 May, 2012, 23:22:22 PM »
Bună seara,
În satul Șorogari lucrările de balastare a drumurilor sunt într-un stadiu avansat, propunându-ne ca până pe data de 15 mai 2012 să le finalizăm. Îmi cer scuze pentru tot disconfortul creat pe perioada cât drumul a fost aproape impracticabil, cauzele au fost iarna deosebit de grea (gerul) și umezeala excesivă din această primăvară. Drumul comunal este prins la o finanțare prin Programul Național de Dezvoltare a Infrastructurii, program ce acum 3 săptămâni a fost suspendat prin Ordonanță de Urgență a Guvernului, urmare a solicitării Fondului Monetar Internațional pe motiv că finanțarea acestuia la nivel național ducea la creșterea excesivă a deficitului bugetar. Programul este suspendat la nivel național, pe măsură ce se va debloca finanțarea, o vom simți cu toții.
Fac precizarea că în satul Șorogari se va ajunge ca toate drumurile (inclusiv cele care nu au avut niciodată piatră) să fie pietruite până pe 15 mai 2012.
Cu deosebită considerație, primar Benoni Moruzi.

sebyy

• Jr. Member
  • **
« Reply #7 on: 02 May, 2012, 13:48:22 PM »
Domnule primar sunt unele locuri in care s-a pus prea multa piatra...poate reusiti sa vorbiti cu cei de pe utilaje sa mai treaca cu lama si cu compactorul sa mai niveleze putin. In sfarsit arata si la noi a drum!

sebyy

• Jr. Member
  • **
« Reply #8 on: 09 April, 2013, 09:43:07 AM »
Domnule Primar se poate o lama si un pic de balast de la intrarea in Sorogari pana la terenul de fotbal? E de cosmar bucata aia ...

cilon

• Jr. Member
  • **
« Reply #9 on: 20 April, 2014, 10:38:39 AM »
Se mai aude ceva de drumul spre sorogari? In curand va deveni impracticabil pentru masini daca il ignorati la nesfarsit.

sebyy

• Jr. Member
  • **
« Reply #10 on: 30 April, 2014, 10:17:53 AM »
Daca ar sta in Sorogari sau daca ar veni in vizita mai des poate s-ar face ceva cu drumul dar asa ...