Poll

Cu cine votam?

MORUZI BENONI
3 (100%)
IONITA VIOREL
0 (0%)
GÂNGA MARICICA
0 (0%)
SANDULEANU IOAN
0 (0%)

Total Members Voted: 3

Voting closed: 09 June, 2012, 18:05:48 PM

Author Topic: Eu cu cine votez?  (Read 4552 times)

Alexx

• Administrator
  • Full Member
Re: Eu cu cine votez?
« Reply #15 on: 21 May, 2012, 19:53:05 PM »
lista candidatilor:

MORUZI BENONI
IONIŢĂ VIOREL
GÂNGĂ MARICICA
SĂNDULEANU IOAN

sursa: http://www.beclocale2012.ro/DOCUMENTE%20BEC/centraliz%20candidaturi/candidati_P_PG_PC_CL.xls

sebyy

• Jr. Member
  • **
« Reply #16 on: 22 May, 2012, 14:13:08 PM »
lista candidatilor:

MORUZI BENONI
IONIŢĂ VIOREL
GÂNGĂ MARICICA
SĂNDULEANU IOAN

sursa: http://www.beclocale2012.ro/DOCUMENTE%20BEC/centraliz%20candidaturi/candidati_P_PG_PC_CL.xls

Pe domnul Moruzi si pe doamna GÂNGĂ ii stiu dar ceilalti cine sunt?

adrianaroneanu

• Jr. Member
  • **
« Reply #17 on: 24 May, 2012, 18:03:30 PM »
Incet incet aflam noutati, liste de candidati tot ce trebuie. Asta e bine.

anaoi

• Jr. Member
  • **
« Reply #18 on: 14 November, 2012, 16:10:58 PM »
Buna ziua!De cand se pot face inscrierile pentru presedinti si vicepresedinti pentru alegerile parlamentare?
(5) Desemnarea preşedintelui şi a locţiitorului acestuia se face în şedinţă publică de către preşedintele tribunalului, în termen de 5 zile de la stabilirea datei alegerilor. Desemnarea se face, prin tragere la sorţi, dintre magistraţii şi ceilalţi jurişti existenţi în judeţ sau în municipiul Bucureşti. Lista magistraţilor care participă la tragerea la sorţi se întocmeşte de către preşedintele tribunalului, iar cea a celorlalţi jurişti de către prefect, împreună cu preşedintele tribunalului şi câte un reprezentant din partea fiecărui partid parlamentar. Listele trebuie să cuprindă un număr de persoane mai mare cu 10% decât cel necesar. Magistraţii şi ceilalţi jurişti din listă, care nu sunt desemnaţi preşedinţi sau locţiitori ai acestora, rămân la dispoziţia preşedintelui tribunalului, pentru înlocuirea, în cazuri deosebite, a titularilor. Lista trebuie să cuprindă: numele, prenumele, domiciliul, locul de muncă, telefoanele şi semnăturile de luare la cunoştinţă ale persoanelor propuse.

(6) în lista prevăzută la alin.(5) trebuie nominalizaţi numai jurişti care, potrivit declaraţiei pe propria răspundere, nu fac parte din nici un partid politic.

(7) în cazul în care numărul magistraţilor şi al celorlalţi jurişti este insuficient, lista este completată de către prefect, la propunerea primarilor, cu alte persoane care se bucură de prestigiu în faţa locuitorilor, nu fac parte, potrivit declaraţiei pe propria răspundere, din nici un partid politic şi care au cel puţin studii medii.

Moruzi Benoni

• Primar
  • Sr. Member
« Reply #19 on: 12 January, 2013, 22:28:14 PM »
Bună seara,
Am preferat să nu comentez în niciun fel toate răutățile ce au apărut în campania electorală, din considerente care țin de moralitate pe de o parte - pe un forum susținut cu bani publici nu puteam să-mi fac campanie electorală - , iar pe de altă parte ce să comentez despre niște articole care m-au crucit gen: am dat foc la case, am parjolit pamanturi, am...... etc. Ca dovadă că toate lucrurile se așează într-un fel sau altul este și vestea că - Ghiocel Asimionesei - patronul ziarului în care au apărut mizeriile a fost între timp condamnat la vreo 3 ani tocmai pentru șantaj la adresa oamenilor politici și a patronatului cărora le-a cerut bani contra articole blânde, șantajându-i cu articole denigratoare. Se spune că toate încep de la un adevăr, că nu iese fum fără foc, la mine a început de la adevărul că sunt primar, în rest numai aberații pentru care unii pot înfunda și spitalul nu numai pușcăria.  S-a mers până acolo încât au angajat clanuri de bătăuși de prin cartierele Iașului pentru a împrăștia ziare atât la locale cât și la generale, am avut contracandidați cărora cu mult timp în urmă le-am împrumutat bani ca să-și rezolve problemele personale și în loc să facă eforturi să-mi restituie banii au angajat alte cheltuieli pentru a-și susține candidaturile, totul a fost o ambiție fără susținere, scopul era să nu mai fie Moruzi primar nu că altcineva ar fi fost în stare să ia lucrurile de unde le-am adus și să continuie dezvoltarea comunității. Dar toate au trecut și urmele nu se văd decât pe ficat, probabil. Experiența campaniilor electorale mi-a demonstrat că omul de bună-credință nu-l zdruncină prostiile și aberațiile și ăsta este un semn că de la o zi la alta lumea se mai poate schimba către mai bine.
Mulțumesc tuturor celor care m-au sprijinit și care m-au susținut și îmi doresc din tot sufletul să fac tot ce e posibil ca în comuna Aroneanu peste patru ani să ne fie mai bine decât acum.
Ioana, referitor la data la care întocmește prefectul listele pentru alegeri cu privire la președinți și locțiitori și o comunică tribunalului nu am cunoștință. Știu că eu am întocmit lista ori de câte ori mi-a solicitat prefectul acest lucru, ca să nu mai spun despre listele care deja le are de la o alegere la alta și pe care le actualizează numai, dacă e cazul. Totodată, vă garantez că toți președinții și/sau locțiitorii au cel puțin studii medii și se încadrează în toate celelalte condiții prevăzute de lege.
Cu deosebită considerație, primar Benoni Moruzi.

adrianaroneanu

• Jr. Member
  • **
« Reply #20 on: 18 February, 2014, 20:17:03 PM »
Dar oare scapam de putoare mandatul asta. De putoarea de pui de la aceasta ferme improvizata.
Facem curat sau ca si cu acea masina?

EusebiuD

• Jr. Member
  • **
« Reply #21 on: 28 April, 2016, 22:37:17 PM »
Cine este "sasi" ? Scrieti mai multe ca ne intereseaza si pe noi cei mai recent mutati in Aroneanu.
Dacă este gospodar, trebuie sustinut si poate are alte prioritati decat actuala conducere din primarie.

Paul-Sorin

• Administrator
  • Jr. Member
  • "Be the change you want to see in the world"
« Reply #22 on: 29 April, 2016, 20:15:29 PM »
:)) mistake. Ăștia cu nickname-uri de ruși nu cred că au treaba cu comuna Aroneanu. Probabil doar folosesc forumul nostru pentru alte chestii. Cu siguranță nu avem un candidat sas, deși la câte candidaturi s-au anunțat, aproape că nu ar fi o surpriză. :))