Author Topic: noroi ca în evul mediu  (Read 994 times)

cotrutaflorin

• Jr. Member
  • **
noroi ca în evul mediu
« on: 21 February, 2014, 01:35:51 AM »
Stimate domnule primar,
La nici 100 de metri de fereastra biroului dvs se poate observa un noroi care e demn de epoca în care a fost construită biserica satului. Oare nu puteți face nimic, e o problemă atât de dificilă? Ați promis de nenumărate ori că veți rezolva problema, și nu v—aţi respectat cuvântul. Trebuie să vă aduc aminte că strada respectivă e în centrul satului şi la 6km de centrul Iaşiului. Şi mă văd nevoit, domnule primar, să vă transmit că vă păstrez același respect ca om, dar ca primar, adică primul gospodar al satului, m—aţi dezamăgit profunşid. Dacă nici măcar atât nu puteți face, să nu ne mai trebuiască încălțăminte de schimb când ieşim în oraș, poate că e timpul să lăsați pe altcineva la conducerea primăriei.
Conștient că nici acum nu veţi face nimic, pentru că, nu—i aşa, nu aveți mijloace, vă salut.
Cotruţă Florin

sebyy

• Jr. Member
  • **
Re: noroi ca în evul mediu
« Reply #1 on: 21 February, 2014, 10:51:58 AM »
Este evident ca domnul primar nu mai are legatura cu forumul asa ca eu unul nu imi mai bat gura de pomana.

adrianaroneanu

• Jr. Member
  • **
« Reply #2 on: 21 February, 2014, 20:35:27 PM »
Eu nu cred, cred ca citeste.  Va raspunde cand va avea ce.  Pana atunci trebuie sa suportam, mizeria, putoarea apa nepotabila etc.

cotrutaflorin

• Jr. Member
  • **
« Reply #3 on: 15 March, 2014, 09:56:16 AM »
Sincer sa fiu, nu m-am asteptat. Iata totusi ca domnul primar a avut mijloace sa "usureze viata" celor ce se afundau in noroi pana la glezne. Asadar, se poate! Poate lucrul inceput va fi dus la bun sfarsit...Deocamdata, o biluta alba primarului. Mai e pana la o bila intreaga!