Author Topic: centrul satului Aroneanu  (Read 747 times)

george ionescu

• Newbie
  • *
centrul satului Aroneanu
« on: 11 June, 2015, 15:58:45 PM »
Domnule Primar,
Cam pe cand sa speram noi , cei care trecem prin centrul satului in fiecare zi cu masina, ca vom putea circula normal?
In acesta comuna se pare ca timpul sta. Doar in ajun de alegeri se mai intampla cate ceva, dar la ultimele nu s-a intamplat nici atunci. Oare din taxele locale incasate nu se poate face nimic, decat doar o singura data pe an taierea vegetatiei de pe margine?

george ionescu

• Newbie
  • *
Re: centrul satului Aroneanu
« Reply #1 on: 11 June, 2015, 16:03:56 PM »
Uitasem. Iluminatul stradal ar putea fi facut functional? Sau nu e pe lista de prioritati?

cotrutaflorin

• Jr. Member
  • **
« Reply #2 on: 13 June, 2015, 13:51:18 PM »
Parca numai centrul? :-\ De canalizare si asfalt ce sa mai spunem?  >:(
Totusi, intr-un an de zile vin alegerile... ;)

TUTA1504

• Jr. Member
  • **
« Reply #3 on: 14 June, 2015, 00:53:36 AM »
Pune omul deoparte....știe ca vin vremuri grele

george ionescu

• Newbie
  • *
« Reply #4 on: 14 June, 2015, 15:41:57 PM »
Despre canalizare. Ce sa zic? Poate intr-adevar costa mult si nu sunt bani. Oricum dupa parerea mea e o investitie inutila, pentru ca vor fi putine bransari. Marea majoritate opteaza pentru fose septice, si inca si mai multi au wc-uri clasice sau fose de beton fara "fund". Totusi macar in fata primariei ar trebui sa fie totul aranjat. Cred ca nu ar fi costat asa mult si acea bucata. Alegerile vor veni si vor trece. Pomenile electorale vor exista, si probabil situatia va ramane neschimbata. Totusi eu mai sper ca totusi comuna ARoneanu poate sa-si aleaga un primar fara apartenenta politica care sa se poata ocupa de interesele comunei. Am apreciat ce s-a realizat, dar sincer in ultimul mandat nu am vazut mare lucru. Poate domnul Primar va avea bunavointa sa-mi raspunda.

cilon

• Jr. Member
  • **
« Reply #5 on: 16 June, 2015, 09:00:51 AM »
Eu sper sa nu dea pomana electorala prea tarziu in Sorogari :)), ca drumul din sat mai are putin si devine impracticabil, avem santuri si pe mijlocul drumului...dar daca nu se vrea...

adrianaroneanu

• Jr. Member
  • **
« Reply #6 on: 24 July, 2015, 09:03:33 AM »
Buna dimineata,
Din pacate in ultima perioada vorbim singuri. Din administratie nu mai raspunde nimeni.

Apropo de centru satului, eu as fi curios de ce se cosmetizeaza spatiul verde din banii tuturor numai pe dumul judetean (centrul satului) si in rest nu aplicam nici macar amenzi pentru cei carora le ies balariile din curte.
As fi curios sa aflu care este diferenta de impozitare pentru care acesti privilegiati puturosi care asteapta sa vina primaria sa tunda iarba in fata curtilor lor.

Oare chiar nu putem face un pic de curatenie in acest sat?
Fiecare blocheaza drumul cu ce vrea, lemne, balast, etc si nu vede nimeni.  Santurile le betonam mai nou unde isi face cate unul cate o casa, masinile le lasam in mijlocul drumului. Parca am fi ai nimanui. Nu mai spun ca nu am vazut o masina de politie prin sat nici nu mai stiu de cand. Circulam cu numare, fara numere, cu permis, fara persmis, chiar prin fata postului de politie.

Pacat ca nici macar nu mai primim feedback.