Author Topic: canalizare si gaz Aroneanu  (Read 1469 times)

varumun

• Newbie
  • *
canalizare si gaz Aroneanu
« on: 22 October, 2015, 19:03:40 PM »
Buna ziua,
Puteti sa-mi spuneti cand se va da drumul la canalizare  si cand ajunge gazul in Aroneanu.
Multumesc

EusebiuD

• Jr. Member
  • **
Re: canalizare si gaz Aroneanu
« Reply #1 on: 28 November, 2015, 22:22:49 PM »
Buna ziua,

Având în vedere ca dl. primar nu ne mai răspunde la întrebări de ceva timp, trebuie să tragem singuri anumite concluzii:

-în ceea ce privește canalizarea ar fi trebuit  ca pana la sfârșitul acestui an să fie functionala în caz contrar banii inapoi la UE.

-gazul nu va ajunge în următorii 10 ani în Aroneanu (din ce știu eu au conturile blocate ca nu au plătit asfaltul Iasi-Rediu Aldei și apoi bugetul de anul acesta se duce la biserica din sat)

În plus străzile din localitate arată ca după bombardament, pe aici nu s-a auzit nici măcar de pietriș ca să nu mai vorbim de asfalt, mașinile trebuie reparate în fiecare luna din cauza drumurilor.

Așadar nu va stabiliți în Aroneanu ca e jale.Veți auzi de la cei care vând case ca se va asfalta intr-un an de zile, se va trage gaz...etc. Sunt bărbi. Asta am auzit și eu acum 5 ani. Păcat ca suntem la 5 minute de centrul orașului.

Așteptam alegerile când vom auzi din nou acele promisiuni veșnice.

adrianaroneanu

• Jr. Member
  • **
Re: canalizare si gaz Aroneanu
« Reply #2 on: 22 March, 2016, 08:07:42 AM »
Exista vreun termen de finalizare pentru aceasta canalizare. Poate asa nu o sa mai fiu nevoit sa trec prin dejectii umane cand intru un sat. Ce-i drept nu se intampla des, dar cand se intampla imput toata masina pentru ca cineva nu a stiut sa dimensioneze o fosa.