Author Topic: Fibra optica  (Read 389 times)

sebyy

• Jr. Member
  • **
Fibra optica
« on: 10 July, 2017, 10:39:01 AM »
Buna ziua, stie cineva detalii despre fibra optica de la Telekom, in Sorogari ? Au venit intr-o zi si umblau prin sat dar nu eram acasa si nu am apucat sa vorbesc cu ei.

chelariusergiu

• Newbie
  • *
Re: Fibra optica
« Reply #1 on: 17 July, 2017, 03:38:18 AM »
In ce zi au fost mai exact? Si eu sunt interesat, se tot vorbeste de anul trecut ca vom avea fibra optica dar nimeni nu a mai dat nici un semn..

otto

• Jr. Member
  • **
« Reply #2 on: 02 August, 2017, 10:25:37 AM »
Sunt si eu interesat. Scrieti aici daca aveti noutati.

Cristian Cucu

• Jr. Member
  • **
« Reply #3 on: 13 October, 2017, 09:50:32 AM »
Inteleg ca exista fibra pana in centrul Aroneanu, dar Telekom nu vinde acest serviciu. Angajatii lor de la suport sau cei de pe teren par sa nu aiba nici o idee despre cand si daca vom avea servicii catre utilizatorii finali prin fibra

Alexx

• Administrator
  • Full Member
« Reply #4 on: 15 October, 2017, 16:33:45 PM »
Unele zvonuri spun ca telekom ar instala fibra in satul Aroneanu la sf lui octombrie sau in noiembrie. Stie cineva mai  multe?

otto

• Jr. Member
  • **
« Reply #5 on: 19 October, 2017, 14:38:36 PM »
In Sorogari magistrala de fibra este instalata de anul trecut. Acum ramane extinderea la utilizatori.. lucru care nu stiu cand se va intimpla. Am sunat la Telekom, inca nu apare retea in acea zona.. nu stiu cand se va intimpla ceva. Proiectul Ro-Net a intrat in vizorul DIICOT, frauda .. evident.

Cristian Cucu

• Jr. Member
  • **
« Reply #6 on: 22 October, 2017, 11:54:04 AM »
Alaltaieri in Aroneanu, montau si sudau fibra niste unii. I-am intrebat, au zis ca sunt de la Telekom si ca e fibra pentru utilizatorul final. Erau pe langa fostul CAP. Nu au idee cand va deveni disponibil serviciul, dar banuiesc ca tot e un semn bun. Macar strazi de date sa avem daca de altele nici vorba.

Alexx

• Administrator
  • Full Member
« Reply #7 on: 16 November, 2017, 13:56:37 PM »

Functioneaza
« Last Edit: 16 November, 2017, 14:03:16 PM by Alexx »