Author Topic: Proiect canalizare/gaz metan/asfalt Aroneanu  (Read 2941 times)

Alexx

• Administrator
  • Full Member
Proiect canalizare/gaz metan/asfalt Aroneanu
« on: 16 September, 2008, 11:58:58 AM »
Din auzite am inteles ca se lucreaza la un proiect de canalizare, gaz-metan, asfalt, in ordinea asta de executie. Curiozitatea mea e cum arata aceste proiecte, daca se poate :)?!

Moruzi Benoni

• Primar
  • Sr. Member
R?spuns: Proiect canalizare/gaz metan/asfalt Aroneanu
« Reply #1 on: 24 September, 2008, 19:33:18 PM »
Proiectele respective sunt în faza de studii de fezabilitate, numai canalizarea este scoasa la licitatie pentru proiectul tehnic de executie ?i proiectul de autorizare a construirii. Aceste proiecte pot fi consultate oricând la sediul autorit??ii locale în urma unei cereri depuse în acest sens. Materialele vi se pun la dispozitie in incita sediului Prim?riei atât timp cât aprecia?i c? este necesar s? le consulta?i.
Cu deosebit? considera?ie, Primar Benoni Moruzi

Alexx

• Administrator
  • Full Member
« Reply #2 on: 07 January, 2009, 14:13:57 PM »
Aici zice ca:
Serviciul din cadrul Directiei de Urbanism a avizat infiintarea retelei de canalizare si a statiei de epurare a apelor uzate in comuna Mogosesti, acelasi document fiind eliberat si pentru comunele Fintinele, Sipote si Aroneanu.

Dupa aviz ce urmeaza si cam pe cand se va incepe contruirea efectica a retelei?

Moruzi Benoni

• Primar
  • Sr. Member
« Reply #3 on: 16 January, 2009, 19:43:54 PM »
Lucrarea de canalizare, ca orice alt? lucrare, va începe dup? ob?inerea autoriza?iei de construire ?i a acordurilor din partea avizatorilor pentru Proiectul tehnic ?i pentru Proiectul de Autorizare a Construirii. Termenul începerii lucr?rii mi l-am propus s? fie mijlocul lunii martie/2009, asta în condi?iile în care totul se deruleaz? f?r? probleme neprev?zute.
Cu privire la citat, nu am ce comenta pentru c? nu ?tiu despre ce se vorbe?te concret. Ca s? avizezi ceva trebuie s? ai un proiect, ori acesta nici mie nu mi-a fost predat înc? de c?tre proiectant, se mai lucreaz? la el.
Cu considera?ie, Benoni Moruzi.